Składanie mebli


Składane meble są zdecydowanie tańszą alternatywą od tradycyjnych mebli. Kolejną ich zaletą jest łatwiejszy transport. Należy jednak liczyć się z poświęceniem odpowiedniej ilości czasu i energii aby te meble poskładać.

Składanie mebli na pierwszy rzut oka wydaje się być prostym zadaniem dla każdego, kto ma choć iskrę zacięcia majsterkowicza. Zdarza się jednak, że taka na pozór łatwa zabawa z meblami potrafi przysporzyć wielu problemów.

Zaczynamy. Pierwszym naszym krokiem powinno być ostrożne otwarcie, rozcięcie kartonów. Gdy nasze nowe meble są niewystarczająco zabezpieczone, zbyt głębokie cięcia mogą uszkodzić ich powierzchnię. Następnie poszukajmy dołączonej instrukcji składania mebli. Jest to lektura obowiązkowa dla każdego montera mebli, przed przystąpieniem do właściwej pracy. Pominięcie instrukcji i składanie mebli według własnego pomysłu może doprowadzić do nieprawidłowego połączenia elementów oraz w najgorszym wypadku do uszkodzenia naszych nowych mebli.

Następnie, sprawdźmy czy nasza paczka zawiera wszystkie elementy wymienione w instrukcji montażu. Sprawdźmy dokładnie zawartość opakowania, ponieważ często producenci dołączają niezbędne narzędzia (klucze, wkrętaki, itp.) do przeprowadzenia właściwego montażu mebli, co znacznie ułatwi nam pracę.

Gdy jesteśmy pewni, że wszystkie elementy są w komplecie, odwracamy instrukcję na pierwszą stronę i postępujemy krok po kroku z zaleceniami producenta.
Składając nasze nowe biurko, szafkę lub stolik, możemy napotkać na problem z połączeniem elementów. W takich przypadkach najczęściej się okazuje, że próbujemy połączyć ze sobą nie właściwe elementy lub wybraliśmy nieodpowiednią technikę łączenia, pomylony wkręt, śruba, inna długość kołka. Sprawdźmy wtedy powtórnie czy na pewno postępujemy zgodnie z instrukcjami producenta.

Dla osób lubiących zabawę w montera mebli, może to być świetna zabawa i ogromna satysfakcja po samodzielnym złożeniu nowego biurka.

Jeśli jednak czujesz, że składanie mebli nie jest dla Ciebie, nie masz czasu lub ochoty, zawsze możesz skorzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy szybko i sprawnie poskładają oraz ustawią Twoje nowe meble.