Beton architektoniczny we wnętrzach


Betonowe wnętrza

Beton to podstawowy i najpopularniejszy materiał budowlany. Wysoka trwałość i odporność na warunki atmosferyczne oraz upływający czas to cechy dzięki którym stał się tak popularny. Pomimo tak wielkiego postępu technologicznego, beton wciąż zajmuje pozycję lidera w branży budowlanej. Jego ponadczasowy charakter mnożna coraz częściej dostrzec również we wnętrzach, gdzie pełni dodatkową funkcję dekoracyjną.Kiedyś kojarzony tylko z fabrykami i halami produkcyjnymi dziś pożądany wewnątrz nowoczesnych domów i mieszkań. Beton architektoniczny powstający ze specjalnych mieszanek zapewnia trwałość betonu przy jednoczesnym podniesieniu walorów estetycznych. Można uzyskać dowolnie wybrany odcień betonu, od jasnego prawie białego koloru, przez szarości aż po ciemną, antracytową barwę.

Montaż

Do łączenia betonu architektonicznego z podłożem stosuje się kleje o zbliżonych właściwościach klejów do płytek ceramicznych. Ozdoby wykonywane z betonu posiadają stosunkowo dużą wagę, dlatego polecamy stosowanie zapraw o podwyższonej przyczepności i zmniejszonym spływie. Przed przystąpieniem do klejenia należy również odtłuścić i odpowiednio zagruntować ścianę.
Można również spotkać płyty z betonu architektonicznego mocowane za pomocą wkrętów.

Gdzie położyć beton?

Beton Architektoniczny będzie pasował przede wszystkim do wnętrz w minimalistycznym i loftowym stylu. Nie ma jednak ograniczeń co do pieszczeń gdzie możemy go spotkać. Jest wykorzystywany w salonach, łazienkach, kuchniach a nawet na stopniach schodów. Ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia.